top of page
Ressam Taha Demir
resim atölyesi
art palette
yağlı boya renkler
atölye yağlı boya tüpleri

Yağlıboya

Bordo Sanat ekibi aldığı akademik eğitim doğrultusunda profesyonel bir biçimde canvas tuvallere istediğiniz ölçüleri kullanarak en kaliteli boyalar ile sınırları olmayan yağlıboya imkanını sunmaktadır.

Klasik dönemden modernizme, birçok usta ressamın röprodüksiyonlarını ya da sizlerin resme dönüştürmek istediğiniz bir fotoğrafı yağlıboya tekniği ile ister evinize ister işyerinize veya bir sevdiğinize uzun yıllar saklanacak bir hediye olarak sunabilirsiniz. Ayrıca , kendi tasarımlarımızdan da sipariş edebilirsiniz. İstediğiniz düşlediğiniz biçimi anlatın biz tasarlayalım.

Yağlıboya tekniği haricinde, suluboya , akrilik , mürekkep teknikleri ile de resimler ve tasarımlar gerçekleştirmekteyiz. Şasesinden itibaren tamamen el yapımı olan bu çok yönlü yelpazede siz karar verin biz sanatımızla yaşam alanlarınızı renklendirelim.

SİPARİŞ VERMEDEN ÖNCE LÜTFEN OKUYUNUZ

 Yağlı boya tablonun yapımı en erken 2 hafta gibi bir süreyi kapsamaktadır.Çalışmalar 2-3 ya da 4 kattan meydana gelmektedir.Bu katlar atılmazsa renkler birbirine karışıp çamurlaşır, basit bir görüntü elde edilir. Her kat boyandıktan sonra boyanın kuruması beklenmelidir, kuruma süreleri de renklere göre değişkenlik gösterir. Zamanı minimuma indirgemek için siccatif kullanılır, bu medium boyaya zarar vermez, süreci hızlandırır.

 Fiyatlar; yapılacak resmin boyutuna, kişi sayısına , portre olmayan resimlerde işçilik kısmına ve işin aciliyetine göre değişmektedir. Ayrıca  kullanılacak malzemeler ve ölçüler de fiyatı etkilemektedir.

  Malzeme olarak, boyada 3 farklı seçenek sunmaktayız. 

Bunlar; başlangıç, profesyonel ve artist serileri olarak 3 alternatiftir.

Başlangıç serisi malzemelerde 2x4cm şase üzerine pamuklu bez kullanılmaktadır. Keten yağı ile maliyeti uygun olan Pigmentasyonu düşük boyalar kullanılır. Ortalama 5-10 sene resmin görüntüsünde deformasyon olmaz. ( bu malzemeler ülkemizde satış olarak en çok tercih edilen maliyeti uygun olan malzemelerdir şayet fiyatlarımızı piyasayla kıyaslamak isterseniz başlangıç serisi olarak kıyaslamanızı tavsiye ederiz)

Profesyonel Seri malzemelerde 3x4 şase üzerine pamuk keten karışımı bez kullanılmaktadır. iyi rafine edilmiş bağlayıcı mediumlar ile pigment oranı daha yüksek olan doğada bulunması zor olan pigmentlerin ise emitasyon olarak kullanılmasıyla hazırlanan boyalar kullanılmaktadır. ortalama 20-25 yıl gibi deformasyon yaşanmadan görüntü ilk günkü halini koruyacaktır.

Artist serisi malzemelerde 4x6cm şase üzerine keten bez kullanılmaktadır.Bağlayıcılığı en üst düzeyde olan mediumlar ile tamamen gerçek pigmentlerden oluşan ağırlıklı el yapımı boyalar kullanılmaktadır. Bu boyaların bir kısmı yurt dışından ithal edilir ve her rengin fiyatı doğada bulunabilirliği sebebiyle farklılık göstermektedir. Bu malzemerle yapılan çalışmalar herhangi bir görüntü kaybı yaşanmadan 400-500 sene gibi saklanabilmektedir.

  Özetle; bu 3 farklı kalitede görsel olarak herhangi bir fark bulunmaz, fakat zaman içerisinde kalıcılık olarak değişkenlik gösterir diyebiliriz. Konuyla ilgili daha detaylı bilgi için site üzerindeki yazımı okuyabilirsiniz. 

Portreler

Sevdiklerinizi , güzel bir anınızı öyküleştirmek ve uzun yıllar duvarlarınızı süsleyecek eşsiz bir çalışma için sizin istekleriniz doğrultusunda, tecrübemizle, sınırı olmayan ölçülerde yağlıboya tablo çalışmaları yapmaktayız. Tüm detaylar için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Tablolar

Evimiz, iş yerlerimiz gibi zamanımızın çoğunu geçirdiğimiz mekanların psikolojimiz üzerinde güçlü etkisi olduğu şüphesizdir. 

Bu mekanları çevreleyen duvarlarla bütünleşen, anlattığı hikayeler, ya da sadece barındırdığı renkler ile  onlara eşlik eden tablolar  sadece mekanları değil, yaşamınızı da renklendiriyor...

Ödeme yöntemleri

ödeme

Ödeme yapılmadan önce fotoğrafın teyit edilmesi gerekmektedir. fotoğrafları 05554339977 numaraya gönderebilirsiniz ya da info@bordosanat.com adresine mail olarakta gönderebilirsiniz.

Dilerseniz nakit ödeme için yandaki iban numarasına ödeme yapabilirsiniz.

TL_clasic_maestro.jpg

Kredi Kartı ile Ödeme

Kredi kartı ile ödeme seçeneğimizi diğer online satış sitemiz olan www.bordosanatmarket.com adresne taşımış bulunmaktayız. dilerseniz teyit edilmiş siparişinizin ödemesini bordsanatmarket.com sitemizden gerçekleştirebilirsiniz. 12 aya kadar taksit seçenekleri ile

taha demir
galata taha demir
taha demir model
ötedeki
otoportre
başka yerde
postallar
model
masal
metal üzerine
düş
otoportre
annem
ropreduksiyon
babam
model
yusuf ozan kopçuk
model çalışması
Kişisel Çalışmalar
bottom of page